انتخاب نام جدید برای زندگی در کشور جدید؟

آشنایی با کوئینزلند، رویدادها و دانستنی ها

شاید به ذهن خیلی ها قبل از اومدن خطور کرده باشه که آیا اسممون رو حفظ کنیم و یا با ورود به استرالیا یه اسم جدید یا اسم مستعار برای خودمون انتخاب کنیم؟ هر کدوم یه فوایدی داره و یه تبعاتی البته

هر دو گروه، هم گروهی که اسم (و یا اسم و فامیل) خودشون رو عوض میکنن و هم گروهی که اسم و فامیل رو حفظ میکنن، استدلالهای خودشون رو دارن. به نظر من "اسم" امری است کاملا شخصی و نباید باعث خجالت و یا افتخار افراد باشه چون اختیاری در انتخابش نداشتیم و مهمتر از اسم، تفکر و عمل افراد هست. گرچه بعضی ها معتقدن که مثلا اگر اسم رزومه شما Christopher باشه میتونه برای شما مصاحبه های بیشتری بیاره تا وقتی مثلا اسم شما Mohammad باشه، اما من افراد زیادی رو هم دیدم که با داشتن اسمهای مذهبی و .... تونستن موفق باشن. به هر حال تاکید میکنم دوباره که تغییر و یا حفظ اسم شناسنامه ای امری است کاملا شخصی.

من خودم از چند ماه قبل از اومدن یه اسم مد نظرم بود و حتی به محض ورود به استرالیا هم به خارجی ها خودم رو با اسم کوچک جدید معرفی میکردم اما چند تا چیز باعث شد که نظرم عوض بشه:
آخرین موردش، فرمان نژادپرستانه ترامپ بود، قبل از اون اما شنیدن داستان زندگی "محمد علی کلی" بود که اسمش رو از کاسیاس به محمد علی تغییر داده بود (اعتماد به نفس و تلاش فرد خیلی مهمتر از اسم هستن)، مهمتر از همه اما این بود که تجربه شخصی خودم هم به خودم نشون داد که بهتره تکلیفم با خودم مشخص باشه و اسمم رو حفظ کنم، اینجوری اعتماد به نفسم بالاتر میره، حالا هم با قلبی آرام و ضمیری مطمئن دارم میرم تا اسم لینکداینم رو به همون اسم شناسنامه ای خودم برگردونم!


نظرات مخاطبان (0)

هنوز هیچ نظری درباره این مطلب داده نشده است.

نظر شما چیست؟

نظرا خود را به عنوان کاربر مهمان درج کنید.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

تازه ترین ها